IMG 1192

Punkta z nagrodą Fintech Award 2022

Multiagencja ubezpieczeniowa Punkta została wyróżniona nagrodą Fintech Award 2022 w kategorii InsurTech (technologia ubezpieczeniowa). Ekspercka rada programowa wskazała Punktę jako zwycięzcę kategorii, doceniając transformację tradycyjnego biznesu dystrybucji ubezpieczeń w kierunku omnichannelowym. Kapitułę nagrody tworzy 33 ekspertów z doświadczeniem w branży fintech. 

Punkta rywalizowała w kategorii InsurTech z markami: PZU, Generali, Unilink, simpl.rent, Beesafe, Cachet, Quantee, Laven, Climatica i ProService Finteco

Zdobywając nagrodę Fintech Awards, Punkta dołącza do grona zwycięzców tegorocznej edycji nagród, czyli marek takich jak Żabka, Modivo, Blik czy mBank

- Gratulujemy pozostałym zwycięzcom jak i nominowanym w naszej kategorii. Nagroda za rozwijany przez nas konsekwentnie od ponad 2,5 roku projekt omnichannel to ważny kamień milowy dla Punkty. Wpisuje się w szerszy kontekst troski jaką przywiązujemy do jednoczesnego rozwijania narzędzi dla Agentów i wprowadzania udogodnień dla klientów - podkreśla Michał Daniluk, prezes Punkty. 

Modernizacja technologiczna i inwestowanie w autorskie systemy ułatwiające Agentom obsługę klientów są konsekwentnie rozwijane przez Punktę od kilkunastu miesięcy (przykładowe systemy, o których pisały branżowe media to m.in. Sonda – innowacyjna  porównywarka zakresów ubezpieczeń). 

Warto przypomnieć, że w sierpniu 2022 Punkta uzyskała certyfikat “Firma Przyjazna Klientowi”

Nad rzetelnym wyborem laureatów oraz przyznaniem nagród Fintech Awards czuwali przedstawiciele Kancelarii Raczyński Skalski & Partners Radcowie Prawni Adwokaci Sp.p.

O Punkta:

Punkta to omnichannelowa multiagencja ubezpieczeń, wchodząca w skład większej grupy, której głównym inwestorem jest brytyjski fundusz Pollen Street Capital. Od roku 2021 do drużyny Punkta dołączyły m.in. porównywarka ubezpieczeń mFind, specjalista od likwidacji szkód April Polska (obecnie IsonCare), potentat na rynku ubezpieczeń podróżnych w krajach adriatyckich (Coris) oraz multiagencje Arrant Ubezpieczenia i Profi Insurance.