Punkta x Signal Iduna

Ubezpieczenie od Punkta i SIGNAL IDUNA zapewni wsparcie w walce z rakiem

Punkta oraz SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. wprowadzają na rynek ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej. Z nowego produktu mogą skorzystać osoby w wieku 18-65 lat, jeśli zostanie u nich zdiagnozowany nowotwór złośliwy. W ramach świadczenia ubezpieczony otrzyma wsparcie finansowe, które może wykorzystać w dowolny sposób, ale również w celu przejścia przez szybką ścieżkę prywatnej diagnostyki nowotworowej. Wypłacone środki mają także pomóc przejść proces rekonwalescencji.

Nowy produkt oferowany jest zarówno w wersji dla kobiet, jak i mężczyzn. Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej dla Niej i dla Niego zawierane na okres 12 miesięcy dostępne jest w 4 wariantach cenowych: 49 zł, 79 zł, 120 zł lub 360 zł. Obejmuje ono wypłatę w przypadku diagnozy choroby nowotworowej, operacji onkologicznej, pobytu w szpitalu oraz rehabilitacji.  

Niska składka nie zapewnia bardzo wysokich świadczeń pieniężnych - wypłata po diagnozie charakterystycznych dla danej płci nowotworów zaczyna się od 4 000 zł - dla najniższego wariantu, a w wariancie najwyższym wynosi 20 000 zł, ale tego typu środki można już dobrze wykorzystać, żeby zapewnić sobie szybką i prywatną ścieżkę pogłębionej diagnostyki nowotworowej w przypadku choroby. Dodatkowe świadczenia są wypłacane również w razie pobytu w szpitalu. W przypadku przejścia operacji onkologicznej wspierają rehabilitację i powrót do pełni zdrowia.

Nowe ubezpieczenie jest jednym z nielicznych dostępnych na rynku produktów przeznaczonych dla każdego, a nie wyłącznie w ramach szerszego pakietu ubezpieczenia na życie czy pakietów zdrowotnych. Dodatkowym wyróżnikiem jest także możliwość samodzielnego wykupienia produktu w formule online, bez konieczności wychodzenia z domu. Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej można zakupić online bezpośrednio na stronach porównywarki Punkta:

(https://punkta.pl/signal-iduna/ubezpieczenie-nastepstw-choroby-nowotworowej-dla-niej-i-dla-niego/

 

– Nieszczęście, jakim jest choroba nowotworowa, może dopaść każdego. Dlatego właśnie tak ważne jest zabezpieczenie „na czarną godzinę”. Nowotwór to jeden z groźniejszych przeciwników, w którego pokonaniu liczy się przede wszystkim wczesna diagnostyka i odpowiednie leczenie. Mimo to ubezpieczenia od następstw nowotworu co do zasady nie są sprzedawane jako oddzielny produkt. Jeśli na rynku pojawiają się takie oferty, to zwykle w ramach szerszego pakietu ochrony zdrowia – mówi Małgorzata Adamczyk, członkini zarządu Punkta. – Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, wprowadzamy do oferty ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej.

– Nasze ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej zostało przygotowane w ten sposób, aby spełniać oczekiwania klientów potrzebujących realnej pomocy w sytuacji, którą trudno przewidzieć. Jest ono dopasowane do wymagającej specyfiki leczenia, wiążącej się z bardzo dużymi kosztami. Warto przy tym pamiętać, że wysokość składki idzie w parze z zakresem ubezpieczenia. Dlatego też w trosce o zdrowie najlepiej zdecydować się na wyższe warianty, które zapewniają nieocenione wsparcie w walce z rakiem. - mówi Przemysław Różański, Dyrektor Biura Sprzedaży Affinity w SIGNAL IDUNA.

 

Publiczny system ochrony zdrowia jest niewydolny, a prywatna diagnostyka sporo kosztuje.

Myśl o chorobie nowotworowej wywołuje niepokój bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy płeć.

Choć w polskim systemie ochrony zdrowia pacjenci z podejrzeniem nowotworu mają priorytetowy dostęp do szybkiej diagnozy i terapii ze względu na dynamiczny charakter schorzenia, Polska wciąż jest w europejskim ogonie profilaktyki nowotworowej. Efektem niejednokrotnie jest późne rozpoznanie choroby, co zwiększa ryzyko. Z powodu nowotworów złośliwych w naszym kraju umiera rocznie ponad 100 tysięcy osób, a wskaźnik śmiertelności jest o około 15 proc. wyższy niż średnia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Mimo że NFZ traktuje pacjentów z podejrzeniem raka priorytetowo, to oczekiwanie od momentu zgłoszenia się na badania do operacji, może wynieść nawet 63 dni. Dwa miesiące mogą zmienić wiele. Nie dziwi więc fakt, że Polacy często wybierają prywatną ścieżkę diagnostyki.

Ta jednak jest kosztowna. Ceny badań pojedynczych markerów nowotworowych wahają się od kilkunastu do ponad 200 złotych. Jednak badanie krwi w kierunku nowotworów ze wskazaniem miejsca pochodzenia zmian to już koszt nawet kilku tysięcy złotych. Koszty tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, badania PET czy wreszcie biopsji już to sumy idące niekiedy w dziesiątki tysięcy złotych. Dedykowane ubezpieczenie Punkta i SIGNAL IDUNA stanowiące dla pacjenta finansowe wsparcie od momentu diagnozy aż po wyleczenie i rehabilitację, jest więc niezwykle pożądanym na rynku produktem.

O autorach:

Punkta jest wiodącą platformą ubezpieczeniową oferującą usługi dystrybucyjne i administracyjne zarówno klientom korporacyjnym, jak i detalicznym. Grupa w ostatnich latach dołączyła do grona kluczowych podmiotów branży ubezpieczeniowej, oferując klientom innowacyjną propozycję opartą na zaawansowanej technologii, obejmującą pełen cykl życia produktu ubezpieczeniowego, w połączeniu z wysokiej jakości obsługą klienta i unikalnym dostępem do szerokiego wachlarza produktów.

Strategicznym inwestorem odpowiadającym za rozwój biznesów Grupy od 2018 roku jest brytyjski fundusz Pollen Street Capital.

Kontakt dla mediów

Mieszko Sibilski

Mieszko Sibilski
PR business partner

info@offsetpr.pl
695758253