punkta i inotis

Konsolidacji na rynku ciąg dalszy. Inotis wzmacnia Grupę Punkta.

Grupa Punkta, eksperci od ubezpieczeń, ogłasza akwizycję Inotis sp. z o.o., jednego z największych w Polsce przedsiębiorstw zajmujących się likwidacją szkód. Inotis odpowiada za ponad 70 tys. likwidacji szkód rocznie z szerokiego wachlarza ryzyk. Akwizycja bydgoskiego Inotisu umożliwi Punkcie kompletne zarządzanie procesem likwidacji szkód całkowicie we własnym zakresie, znacząco zwiększając skalę biznesu.

Inotis został założony przez Piotra Jurkowskiego w 2005 r. i specjalizuje się w likwidacji szkód komunikacyjnych, majątkowych oraz specjalistyczno-technicznych. Te ostatnie obejmują m.in. usługi dla branży budowlanej, geodezyjnej, elektrycznej czy wodnej i gazowej. Pod marką Inotis działa dzisiaj niemal 400 mobilnych rzeczoznawców, co czyni spółkę jednym z największych tego typu podmiotów na polskim rynku.

– Nie boimy się ambitnych celów i jesteśmy konsekwentni w dążeniu do nich. Stawiamy na dynamiczny wzrost grupy, opartej na solidnych, cyfrowych fundamentach, dzięki czemu możemy oferować produkty szyte na miarę i technologicznie wyprzedzać konkurentów. Dołączenie Inotis do Grupy Punkta w zdecydowanym stopniu zwiększa zarówno nasze możliwości operacyjne, jak i skalę biznesu – mówi Michał Daniluk, Head of M&A Grupy Punkta. Zakup udziałów w Inotis stanowi dla grupy element realizacji długofalowej strategii rozwoju. W ostatnich latach przyjęliśmy do grupy takie podmioty jak April (obecnie ISON), działający na rynku bałkańskim Coris, w przypadku którego wykupiliśmy dotychczasowego  współudziałowca – grupę Generali, porównywarkę mFind, multiagencje Profi Insurance czy Arrant Ubezpieczenia.

 Dzięki konsolidacji Grupa Punkta podnosi liczbę likwidowanych rocznie szkód o ponad 53%, wzmacniając swoją pozycję rynkową i kompleksowość oferty. 

Nasza ostatnia transakcja integrująca INOTIS z grupą cieszy mnie szczególnie, ponieważ kończy ona budowę kompletnego serwisu szkodowego obejmującego zarówno likwidację merytoryczną jak i techniczną. INOTIS wraz ze specjalistami oraz rozległą siecią rzeczoznawców  działających na terenie całego kraju dopełnia istotny punkt naszej strategii rozwoju przyjętej jeszcze w 2018 r. Grupa Punkta kieruje dzisiaj swoją ofertę do szeroko rozumianego rynku ubezpieczeniowego, również poza granicami kraju, gwarantując wysokiej jakości obsługę teraz już ponad 200 tys. szkód z różnych rodzajów ryzyk rocznie. Po tej transakcji jako Grupa staliśmy się czołowym podmiotem tego typu aktywności w Polsce, z bardzo dobrą perspektywą na rynki europejskie – wskazuje Roman Czarnowski, Head of Corpo Punkta Group.

Inotis jest dynamicznie rosnącym uczestnikiem rynku likwidacji, zbudowanym na kapitale doświadczenia i wyróżniającym się wysokimi standardami obsługi. 

Inotis Centrum Likwidacji Szkód to obecnie jeden z największych podmiotów świadczących usługi w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych, majątkowych oraz korporacyjnych dla zakładów ubezpieczeniowych w Polsce mówi Piotr Jurkowski, Prezes Zarządu Inotis. Skupiając nasze wewnętrzne procesy na jakościowej oraz terminowej realizacji zleceń, osiągamy ponad 15% średnioroczny wzrost ilości obsługiwanych szkód. Dziś dołączając do Grupy Punkta, z jednej strony wnosimy szeroką i wieloletnią praktykę likwidacyjną, z drugiej otrzymujemy dostęp do Partnerów Grupy. Jestem przekonany, że wspólne, komplementarne doświadczenie, połączone z możliwościami organizacyjnymi Grupy Punkta, umożliwią wyznaczenie i utrzymanie najwyższych standardów serwisu likwidacyjnego.  

 

Punkta jest wiodącą platformą ubezpieczeniową oferującą usługi dystrybucyjne i administracyjne zarówno klientom korporacyjnym, jak i detalicznym. Grupa w ostatnich latach dołączyła do grona kluczowych podmiotów branży ubezpieczeniowej, oferując klientom innowacyjną propozycję opartą na zaawansowanej technologii, obejmującą pełen cykl życia produktu ubezpieczeniowego, w połączeniu z wysokiej jakości obsługą klienta i unikalnym dostępem do szerokiego wachlarza produktów.

Strategicznym inwestorem odpowiadającym za rozwój biznesów Grupy od 2018 roku jest brytyjski fundusz Pollen Street Capital.

Kontakt dla mediów

Mieszko Sibilski

Mieszko Sibilski
PR business partner

info@offsetpr.pl
695758253